Belka
Wtorek, 5 Lipca 2022   imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Kolejna para świętowała 50 lat małżeństwa

Kolejna para świętowała 50 lat małżeństwa

Data dodania: 2022-04-06
Pani Barbara i Janusz Gruszka świętowali Jubileusz Złotych Godów. więcej »
 
Samorządowcy z całej Polski gościli w Starachowicach

Samorządowcy z całej Polski gościli w Starachowicach

Data dodania: 2022-03-28
Energia Miast skupia niezależnych samorządowców z całego kraju. Od kilku lat grupa spotyka się w różnych częściach Polski, by czerpać dobre wzorce, które można wykorzystać dla dobra lokalnych społeczności. W ostatni piątek członkowie stowarzyszenia gościli w Starachowicach. więcej »
 
 

Odwiedziny przedszkola RE-RE Kum-Kum w KP PSP...

Data dodania: 2019-07-02
  W dniu 2 lipca 2019 r. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach odwiedziły dzieci z przedszkola "Re-Re-Kum-Kum". Podczas spotkania dzieci dowiedział... więcej »
 
 

Bezpieczny obóz harcerski w Starachowicach

Data dodania: 2019-07-02
Od 1 lipca 2019 r. w ośrodku wypoczynkowym Lubianka w Starachowicach odpoczywa Chorągiew Harcerska z Grodziska Mazowieckiego. Komenda Powiatowa PSP w Starachowicach w związku z organizacją letniego wypoczy... więcej »
 
 

"Bezpieczne wakacje" podczas święta Wojsk...

Data dodania: 2019-06-17
W dniu 16 czerwca 2019 r. na terenie starachowickiego amfiteatru przy ul. Na Szlakowisku odbył się festyn zorganizowany przez Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej. Na pikniku swoje sta... więcej »
 
 

Występ reprezentanta Starachowic w VI Mistrzostwach...

Data dodania: 2019-06-17
W dniu 16 czerwca 2019 r. na terenie gminy Wilczyce w ramach wyścigu kolarskiego „Dolina Opatówki” rozegrano VI Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożar... więcej »
 
 

Bezpieczne wakacje nad wodą z dziećmi z...

Data dodania: 2019-06-06
W dniu 05 czerwca 2019 r. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach odwiedzili mali goście z Przedszkola Miejskiego nr 6 przy ul. Św. Barbary. Dzieci z uwag&... więcej »
 
 

"Dni otwartych strażnic" w starachowickiej...

Data dodania: 2019-05-27
22 maja 2019 roku Komendę Powiatową PSP w Starachowicach odwiedziły dzieci z dwóch szkół: Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach oraz Szkoły Podstawowej w Stykowie. W trakcie zwiedzani... więcej »
 
 

Zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą na festynie...

Data dodania: 2019-05-27
Już za kilka tygodni dzieci i młodzież zakończą rok szkolny. Rozpocznie się długo oczekiwany okres wakacji a razem z nim perspektywa wypoczynku nad wodą. Wg statystyk publikow... więcej »
 
 

XXI Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w...

Data dodania: 2019-05-20
W dniach 16-17 maja 2019 roku Strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Starachowicach wzięli udział w XXI Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w sporcie pożarniczym. Zawody przepr... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 125
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  starachowicki

  Powiat starachowicki - powiat zlokalizowany w województwie świętokrzyskim z siedzibą w Starachowicach. Urbanizacja sięga tu 58%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Starachowice, Wąchock, Brody, Mirzec, Pawłów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej w 1999 roku.

  Bez wątpienia naturalnym i prawdziwym bogactwem regionu są lasy. Tworzą one kompleksy m.in. Sieradowickiego Parku Krajobrazowego i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W lasach można zapolować na dzikiego zwierza. Niezapominanych wrażeń dostarczy marsz po turystycznych szlakach. Atrakcje w postaci zabytków architektury stanowi m.in. Kościół pw. Św. Małgorzaty w Chybicach, Pałac Schoenberga i Zespół kościelno – klasztorny cystersów z XII w.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 42 i 9 oraz wojewódzkie 744 i 756.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola