Belka
Wtorek, 5 Lipca 2022   imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Samorządowcy z całej Polski gościli w Starachowicach

Data publikacji: 2022-03-28, Data modyfikacji: 2022-03-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Samorządowcy z całej Polski gościli w Starachowicach

Energia Miast skupia niezależnych samorządowców z całego kraju. Od kilku lat grupa spotyka się w różnych częściach Polski, by czerpać dobre wzorce, które można wykorzystać dla dobra lokalnych społeczności. W ostatni piątek członkowie stowarzyszenia gościli w Starachowicach.

Na czele organizacji stoi Łukasz Gibała. Krakowski radny jest wymieniany jako jeden z faworytów w wyborach na Prezydenta Miasta Krakowa.

Wśród gości prezydenta Starachowic Marka Materka byli także między innymi: Kamil Żbikowski - radny z Zabrza, Jan Śpiewak - prezes Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, przedstawiciele ruchu Razem dla Rzeszowa Michał Wróbel i Adam Moczulski, burmistrz Sejn Arkadiusz Nawalski czy Jakub Jakubowski - radny powiatu radzyńskiego.

Podczas wizyty w Starachowicach samorządowcy obejrzeli miejskie inwestycje, w tym między innymi zagospodarowanie zbiornika wodnego Lubianka, Park Miejski, skwer przed Parkiem Kultury, budynki wielorodzinne przy ul. Piłsudskiego, a także nowo wybudowaną bazę komunikacji miejskiej.

Odwiedzili także otwartą dzień wcześniej restaurację w Parku Miejskim, jaka została uruchomiona w wybudowanym przez miasto budynku, który niedawno uzyskał 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie architektonicznym.

- Marek Materek w 2014 roku został prezydentem Starachowic jako jeden z najmłodszych prezydentów miast w historii polskiej samorządności - miał 25 lat. Wystartował jako niezależny przeciwko partiom politycznym, ale mieszkańcy mu zaufali. 4 lata później miał już rekordowe poparcie - wygrał w I turze z wynikiem 84%. Co jest tajemnicą jego sukcesu? Po pierwsze jest bardzo otwarty na ludzi. Po drugie jest dynamiczny i mu się chce. A po trzecie wprowadził program oszczędności i racjonalizacji. Dzięki temu dzisiaj wydatki bieżące stanowią mniej niż polowe budżetu miasta w Starachowicach - ponad połowa idzie na inwestycje. Dla porównania w Krakowie wydatki bieżące to prawie 90% budżetu - napisał w mediach społecznościowych po zakończeniu wizyty Łukasz Gibała, Przewodniczący Stowarzyszenia Energia Miast.

, Źródło artykułu: Urząd Miejski Starachowice
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  starachowicki

  Powiat starachowicki - powiat zlokalizowany w województwie świętokrzyskim z siedzibą w Starachowicach. Urbanizacja sięga tu 58%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Starachowice, Wąchock, Brody, Mirzec, Pawłów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej w 1999 roku.

  Bez wątpienia naturalnym i prawdziwym bogactwem regionu są lasy. Tworzą one kompleksy m.in. Sieradowickiego Parku Krajobrazowego i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W lasach można zapolować na dzikiego zwierza. Niezapominanych wrażeń dostarczy marsz po turystycznych szlakach. Atrakcje w postaci zabytków architektury stanowi m.in. Kościół pw. Św. Małgorzaty w Chybicach, Pałac Schoenberga i Zespół kościelno – klasztorny cystersów z XII w.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 42 i 9 oraz wojewódzkie 744 i 756.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola