Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmodernizowana fabryka MAN w Starachowicach

 
Na początku lipca 2017 r. grono kilkudziesięciu dziennikarzy z całej Europy zwiedziło zakład MAN Bus w Starachowicach. Przygotowano dla nich wiele atrakcji, w tym m.in. film o modernizacji fabryki, który wyprodukowała firma Monolit Media, m.in. wydawca portalu InfoBus.pl. Więcej autobusowych wiadomości na stronie infobus.pl. Fabryka się zmienia Starachowicki zakład przechodzi cały czas dynamiczne zmiany. Punktem kulminacyjnym było uruchomienie 14 października produkcji kompletnych autobusów miejskich Lion`s City. Tym samym zamknięto montaż w zakładzie MAN Bus Sady k. Poznania. Według szacunków, inwestycja przyniosła ok. 800 nowych miejsc pracy. W grudniu 2016 w fabryce w Starachowicach wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Podwoziowego. Termin zakończenia inwestycji, dzięki której pracę znajdzie 130 osób, planowany jest na II połowę 2017 roku. W ramach inwestycji wybudowana zostanie nowa hala o powierzchni ponad 6500 m kw. Będą tutaj montowane zarówno niskopodłogowe podwozia (co ma teraz miejsce w ramach linii kompletnych pojazdów), jak i wysokopodłogowe podwozia, które dotychczas powstały w niemieckim zakładzie w Salzgitter. Tym samym Starachowice staną się centrum europejskiej produkcji autobusów MAN. To nie wszystko. MAN Bus rozpoczął w Starachowicach też realizację kolejnej inwestycji. Na ulicy Ostrowieckiej produkowane będą dachy do autobusów typu sandwich. Na Ostrowieckiej rozpoczęły się prace budowlane, które potrwają do końca 2017 roku. Filia znajduje się w starachowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

 


InfoBus TV
 
Data pliku video: 2017-07-14, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  starachowicki

  Powiat starachowicki - powiat zlokalizowany w województwie świętokrzyskim z siedzibą w Starachowicach. Urbanizacja sięga tu 58%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Starachowice, Wąchock, Brody, Mirzec, Pawłów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej w 1999 roku.

  Bez wątpienia naturalnym i prawdziwym bogactwem regionu są lasy. Tworzą one kompleksy m.in. Sieradowickiego Parku Krajobrazowego i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W lasach można zapolować na dzikiego zwierza. Niezapominanych wrażeń dostarczy marsz po turystycznych szlakach. Atrakcje w postaci zabytków architektury stanowi m.in. Kościół pw. Św. Małgorzaty w Chybicach, Pałac Schoenberga i Zespół kościelno – klasztorny cystersów z XII w.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 42 i 9 oraz wojewódzkie 744 i 756.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola