Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wizytacja OSP Mirzec - powiat starachowicki

Data publikacji: 2018-08-30, Data modyfikacji: 2018-08-31
A A AWydrukDrukuj  
 
28 sierpnia Komendant Powiatowy PSP w Starachowicach - st. bryg. Wiesław Ungier wizytował Ochotniczą Straż Pożarną w Mircu. Stowarzyszenie z ramienia zarządu reprezentowali: Prezes - dh Zygmunt Sołtykiewicz oraz Naczelnik - dh Paweł Staszałek. Druhowie w trakcie wizyty przedstawili bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem jednostki. Omówiono działalność statutową OSP - m.in. kwestie związane z utrzymaniem stałej gotowości bojowej oraz możliwościami pozyskania sprzętu ratowniczo - gaśniczego z dotacji przeznaczonych na funkcjonowanie KSRG. Strażacy zaprezentowali również nowy sprzęt ratowniczy pozyskany w tym roku dzięki środkom finansowym z "Funduszu Sprawiedliwości".  Ochotnicza Straż Pożarna w Mircu wyróżnia się świetnym potencjałem bojowy. Na przełomie ostatniego roku interweniowała przy 32 pożarach i miejscowych zagrożeniach. W przypadku wystąpienia zdarzeń wymagających użycia znacznych sił i środków często bierze udział w zabezpieczeniu obszaru chronionego miasta Starachowice. Opracowanie: mł. bryg. Marcin NygaZdjęcia: st. sekc. Adrian Lipa

Pełna treść wiadomości na: starachowice.straz.kielce.pl/informacje/aktualnosci/1640-wizytacja-osp-mirzec
starachowice.straz.kielce.pl, Źródło artykułu: starachowice.straz.kielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  starachowicki

  Powiat starachowicki - powiat zlokalizowany w województwie świętokrzyskim z siedzibą w Starachowicach. Urbanizacja sięga tu 58%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Starachowice, Wąchock, Brody, Mirzec, Pawłów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej w 1999 roku.

  Bez wątpienia naturalnym i prawdziwym bogactwem regionu są lasy. Tworzą one kompleksy m.in. Sieradowickiego Parku Krajobrazowego i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W lasach można zapolować na dzikiego zwierza. Niezapominanych wrażeń dostarczy marsz po turystycznych szlakach. Atrakcje w postaci zabytków architektury stanowi m.in. Kościół pw. Św. Małgorzaty w Chybicach, Pałac Schoenberga i Zespół kościelno – klasztorny cystersów z XII w.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 42 i 9 oraz wojewódzkie 744 i 756.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola