Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Telewizja Starachowice Lekcje ciepła w ZEC

 
Lekcje ciepła w ZEC 30.08.2018, 13:34 (aktualizacja 30.08.2018 13:43) Telewizja Starachowice tv.starachowice.pl tv.starachowice.pl/wiadomosci/4251,lekcje-ciepla-w-zec Zakład Energetyki Cieplnej planuje rozszerzenie działalności edukacyjnej. Do proekologicznych „lekcji ciepła”, które spółka realizuje od trzech lat na terenie ciepłowni, w nowym roku szkolnym mają dołączyć wycieczki zamiejscowe. Wszystko to, by zwiększyć świadomość mieszkańców miasta i zadbać o ich zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego, ponieważ w przyszłości spółka zmierza do uczynienia Starachowic miastem niezależnym energetycznie. Jak powstaje ciepło w sieci miejskiej i w jaki sposób trafia do naszych domów? Duża grupa najmłodszych mieszkańców naszego miasta może już z łatwością odpowiedzieć na te pytania dzięki uczestnictwu w lekcjach organizowanych przez Zakład Energetyki Cieplnej. Realizowany przez spółkę projekt pod nazwą „Wiem czym oddycham - lekcja ciepła” ma na celu kształtowanie podstaw proekologicznych u dzieci. Działanie ma już trzyletnią tradycję. Do tej pory w projekcie wzięło udział około 1500 dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Edukacyjna, proekologiczna działalność spółki została dostrzeżona na arenie krajowej. Dowodem na to jest list pochwalny z Departamentu Edukacji i Komunikacji Ministerstwa Środowiska. Zakład Energetyki Cieplnej po sukcesie jakim okazał się pierwszy projekt edukacyjny planuje już kolejny, którego głównym elementem będą wycieczki edukacyjne. Jak mówi kierownik Działu Zamówień Publicznych i Marketingu ZEC Robert Sowula głównym celem, który przyświeca spółce ciepłowniczej podczas realizacji projektów proekologicznych jest zwiększenie świadomości społeczeństwa naszego miasta. To ma z kolei pomóc w przekształceniu Starachowic w miasto samowystarczalne energetycznie. Telewizja Starachowice tv.starachowice.pl

 


zecstar zecstar
 
Data pliku video: 2018-09-18, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  starachowicki

  Powiat starachowicki - powiat zlokalizowany w województwie świętokrzyskim z siedzibą w Starachowicach. Urbanizacja sięga tu 58%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Starachowice, Wąchock, Brody, Mirzec, Pawłów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej w 1999 roku.

  Bez wątpienia naturalnym i prawdziwym bogactwem regionu są lasy. Tworzą one kompleksy m.in. Sieradowickiego Parku Krajobrazowego i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W lasach można zapolować na dzikiego zwierza. Niezapominanych wrażeń dostarczy marsz po turystycznych szlakach. Atrakcje w postaci zabytków architektury stanowi m.in. Kościół pw. Św. Małgorzaty w Chybicach, Pałac Schoenberga i Zespół kościelno – klasztorny cystersów z XII w.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 42 i 9 oraz wojewódzkie 744 i 756.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola