Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Starachowice - Miasto samowystarczalne energetycznie

 
Starachowice - Miasto samowystarczalne energetycznie? Dzisiejsza rzeczywistość, globalizacja, galopująca konsumpcja, wymusza wprowadzanie w życie nowych technologii. I tak po roku 2022 ciepłownie węglowe o mocy powyżej 50 MW będą musiały być wyposażone w instalacje m. in. do odsiarczania i odpylania. Koszt zakupu takich urządzeń to niejednokrotnie wydatek rzędu dziesiątków milionów złotych. Przedsiębiorstwa ciepłownicze stają przed wyzwaniem dostosowania swojej technologii do spełnienia wymogów w zakresie ochrony środowiska. Wydaje się też oczywiste, że w przyszłości coraz częściej węgiel, który w istocie jest zasobem wyczerpywalnym, jako źródło ciepła będzie zastępowany przez źródła energii odnawialnej lub inne paliwa alternatywne oraz przyjazne środowisku technologie i rozwiązania bardziej efektywne, które przy okazji mogą okazać się w ostatecznym rozrachunku tańsze dla finalnych odbiorców. Rozwiązanie, które ma szansę być zrealizowane w Starachowicach, zakłada budowę instalacji pozwalającej uzyskać moc cieplną z paliwa alternatywnego w postaci odpadów i osadów ściekowych o wartości ok. 13MW. Energia z odpadów zostanie zagospodarowana w instalacji kogeneracyjnej z turbiną ORC, mogącej dostarczyć jednocześnie ciepło o mocy 7,83 MWt i energię elektryczną o mocy nominalnej 1,86 MWel. Technologia ITPOK odpowiada wymogom najlepszej dostępnej techniki (ang. BAT) zawartym w dyrektywie 2010/75/UE203 i jest technologią sprawdzoną w kilku pracujących instalacjach.

 


zecstar zecstar
 
Data pliku video: 2016-11-14, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  starachowicki

  Powiat starachowicki - powiat zlokalizowany w województwie świętokrzyskim z siedzibą w Starachowicach. Urbanizacja sięga tu 58%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Starachowice, Wąchock, Brody, Mirzec, Pawłów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej w 1999 roku.

  Bez wątpienia naturalnym i prawdziwym bogactwem regionu są lasy. Tworzą one kompleksy m.in. Sieradowickiego Parku Krajobrazowego i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W lasach można zapolować na dzikiego zwierza. Niezapominanych wrażeń dostarczy marsz po turystycznych szlakach. Atrakcje w postaci zabytków architektury stanowi m.in. Kościół pw. Św. Małgorzaty w Chybicach, Pałac Schoenberga i Zespół kościelno – klasztorny cystersów z XII w.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 42 i 9 oraz wojewódzkie 744 i 756.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola