Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przedszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Polak Mały"

Data publikacji: 2018-03-20, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Chybickie przedszkolaki z klas „0”A, „0”B oraz grupy „Słoneczek” z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości biorą udział w ogólnopolskim projekcie „ Przedszkole Młodych Patriotów” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Jednym z zadań postawionych przed młodymi uczestnikami jest poznanie polskich pieśni  patriotycznych. 19 marca 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach odbył się Przedszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „ Polak Mały”. W tym ważnym wydarzeniu  uczestniczyły dzieci z grup „0”A, „0”B i „Słoneczek”. Dyrektor szkoły – pan Dariusz Linek  podkreślił swoją obecnością wagę uroczystości. Nie zabrakło również rodziców i dziadków naszych milusińskich.  Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Pani Agnieszka Skorupa przybliżyła dzieciom znaczenie niepodległości dla wszystkich współcześnie żyjących Polaków. Następnie każda z grup zaprezentowała trzy wybrane pieśni lub piosenki patriotyczne. Wśród wykonanych utworów znalazły się piosenki żołnierskie oraz dziecięce piosenki o Ojczyźnie. Jury konkursowe w składzie: przewodniczący –  pan Dariusz Linek oraz członkowie: pani Justyna Dyk, pani Teresa Fałek, pan Jacek Śliwa, po wysłuchaniu wszystkich wykonawców zadecydowało o przyznaniu wszystkim grupom przedszkolnym pierwszego miejsca. Dyrektor szkoły – pan Dariusz Linek ogłaszając werdykt, pogratulował dzieciom wspaniałego występu oraz wręczył pamiątkowe dyplomy. Tym muzycznym wydarzeniem  przedszkolaki rozpoczęły świętowanie setnej rocznicy niepodległości. Opracowała: Marzena Wójcicka

Pełna treść wiadomości na: pawlow.pl/?p=89862
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  starachowicki

  Powiat starachowicki - powiat zlokalizowany w województwie świętokrzyskim z siedzibą w Starachowicach. Urbanizacja sięga tu 58%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Starachowice, Wąchock, Brody, Mirzec, Pawłów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej w 1999 roku.

  Bez wątpienia naturalnym i prawdziwym bogactwem regionu są lasy. Tworzą one kompleksy m.in. Sieradowickiego Parku Krajobrazowego i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W lasach można zapolować na dzikiego zwierza. Niezapominanych wrażeń dostarczy marsz po turystycznych szlakach. Atrakcje w postaci zabytków architektury stanowi m.in. Kościół pw. Św. Małgorzaty w Chybicach, Pałac Schoenberga i Zespół kościelno – klasztorny cystersów z XII w.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 42 i 9 oraz wojewódzkie 744 i 756.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola