Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Patriotyczna Droga Krzyżowa

Data publikacji: 2018-03-21, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 13.03.2018 r. w Kościele parafialnym w Krajkowie odbyła się uroczysta Droga Krzyżowa. W modlitewnej pamięci wspominaliśmy Bohaterów, którzy za wolność naszej Ojczyzny oddali swoje życie. Inicjatorem Nabożeństwa  była Publiczna Szkoła Podstawowa w Łomnie a modlitwie przewodniczył ks. dr. Leszek Sikorski. W  Drodze Krzyżowej uczestniczyli Dyrekcja, nauczyciele, liczni parafianie a w szczególności uczniowie. Młodzież z pomocą Koła Gospodyń Wiejskich „Łomnianeczki”, na specjalnych warsztatach przygotowała czerwone kotyliony. Uroczysta Droga Krzyżowa poświęcona była Bohaterom Ojczyzny, którzy dzięki swojej odwadze zdobyli dla nas upragnioną wolność. Wspominając poległych oddajemy w ten sposób cześć nie tylko ofiarom, ale także mamy możliwość czcić i szanować naszą Niepodległość. Fotogaleria:

Pełna treść wiadomości na: pawlow.pl/?p=89915
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  starachowicki

  Powiat starachowicki - powiat zlokalizowany w województwie świętokrzyskim z siedzibą w Starachowicach. Urbanizacja sięga tu 58%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Starachowice, Wąchock, Brody, Mirzec, Pawłów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej w 1999 roku.

  Bez wątpienia naturalnym i prawdziwym bogactwem regionu są lasy. Tworzą one kompleksy m.in. Sieradowickiego Parku Krajobrazowego i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W lasach można zapolować na dzikiego zwierza. Niezapominanych wrażeń dostarczy marsz po turystycznych szlakach. Atrakcje w postaci zabytków architektury stanowi m.in. Kościół pw. Św. Małgorzaty w Chybicach, Pałac Schoenberga i Zespół kościelno – klasztorny cystersów z XII w.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 42 i 9 oraz wojewódzkie 744 i 756.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola