Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Insta.Ling - program do skutecznej nauki słówek w szkole w Pawłowie

Data publikacji: 2018-07-12, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
W roku szkolnym 2017/2018 nauczyciele: języka angielskiego – Ilona Stefańska i języka niemieckiego – Agnieszka Pawelec pracowali z uczniami z aplikacją do nauki słówek – Insta.Ling. Czym jest program Insta.Ling i jak wygląda praca z jego wykorzystaniem? Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku – bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej pracy. Uczeń codziennie loguje się do programu za pomocą loginu i hasła i wykonuje powtórkę 15 – 20 słówek, co średnio zajmuje 5 – 10 minut. Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącej formie quizu. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Nie wymaga również instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line, za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również na wyjeździe. Nie tylko na komputerach stacjonarnych, lecz również na tabletach i telefonach komórkowych. Insta.Ling zapewnia nauczycielowi możliwość kontroli systematyczności pracy uczniów i badania postępów w nauce. Pozwala mu także na obiektywną ocenę systematyczności pracy ucznia w domu dzięki dostępowi do raportu, który pokazuje, czy uczeń pracował i jak często z aplikacji korzystał. System wystawia także uczniom oceny tygodniowe i miesięczne, które mogą być sugestią dla nauczyciela. Według opinii nauczycieli języków obcych wykorzystujących program Insta.Ling w szkole w Pawłowie, stanowi on ciekawą alternatywą przyswajania nowego słownictwa. Dość żmudne zazwyczaj dla uczniów tradycyjne „wkuwanie” słówek zyskuje tu formę atrakcyjnego quizu. Ważnym argumentem za stosowaniem programu Insta.Ling w przyswajaniu i utrwalaniu słownictwa jest to, że uczy systematyczności oraz wymaga systematyczności, która w procesie nauki języków obcych jest szczególnie istotna. Więcej informacji o programie znaleźć można po adresem: www.instaling.pl Opracowała: Agnieszka Pawelec

Pełna treść wiadomości na: pawlow.pl/?p=98449
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  starachowicki

  Powiat starachowicki - powiat zlokalizowany w województwie świętokrzyskim z siedzibą w Starachowicach. Urbanizacja sięga tu 58%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Starachowice, Wąchock, Brody, Mirzec, Pawłów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej w 1999 roku.

  Bez wątpienia naturalnym i prawdziwym bogactwem regionu są lasy. Tworzą one kompleksy m.in. Sieradowickiego Parku Krajobrazowego i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W lasach można zapolować na dzikiego zwierza. Niezapominanych wrażeń dostarczy marsz po turystycznych szlakach. Atrakcje w postaci zabytków architektury stanowi m.in. Kościół pw. Św. Małgorzaty w Chybicach, Pałac Schoenberga i Zespół kościelno – klasztorny cystersów z XII w.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 42 i 9 oraz wojewódzkie 744 i 756.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola