Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Matematyki 2018

Data publikacji: 2018-03-20, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 16 marca br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Godowie hucznie obchodzono „Dzień Matematyki 2018”, którego inicjatorem i organizatorem w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, a patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej. Nasza szkoła dołączyła się do obchodów poprzez uczestnictwo w tym dniu w turnieju matematycznym. Konkurs przygotował nauczyciel matematyki – p. Renata Radecka. Do turnieju przystąpiły reprezentacje uczniów z klas IV – VII. Uczniowie mogli zdobyć punkty w pięciu konkurencjach: 1. Pokaz mody matematycznej (arytmetyczno-geometrycznej). 2. Mistrz tabliczki mnożenia. 3. Ludolfina, czyli konkurs na zapamiętanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia liczby Pi. 4. Liczby w przysłowiach i nie tylko, czyli matematyczne kalambury. 5. „Matematyka od kuchni”, czyli zadania związane (bardzo luźno) z przepisami i gotowaniem, których bohaterem był sympatyczny Miś Marian i jego przyjaciele. Zadania ostatniej konkurencji zostały przygotowane przez organizatora krajowego Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve pod patronatem merytorycznym e-math.pl . Nad porządkiem konkursu czuwało jury w składzie: p. dyrektor Wanda Ciepielewska, p. Alina Wojteczek oraz p. Krystyna Niewczas. Idea obchodzenia Dnia Matematyki w naszej szkole ma na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko żmudna nauka i rozwiązywanie zadań. Nasi uczniowie podczas turnieju nabywali umiejętność pracy w grupach, wykazywali się kreatywnością, poczuciem humoru oraz testowali swoją wiedzę rozwiązując łamigłówki. Rywalizacja miała przede wszystkim pokazać, że matematyką można się bawić i chyba nam się to udało! Konkurs drużynowy wygrała po zaciętej rywalizacji klasa szósta. Na miejscu II uplasowała się klasa siódma, a III miejsce zdobyła klasa piąta. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe i wysokie oceny za aktywność, oczywiście z matematyki. Rozstrzygnięto również konkurs pt. Rebusy matematyczne, przeznaczony dla uczniów klas I – III. Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie: I miejsce Maksymilian Dziułka, kl. II II miejsce Gabriela Mikos, kl. II III miejsce Natalia Wójcik, kl.I Dzień wcześniej – 15 marca po raz kolejny braliśmy udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2018”. Miłośnicy Królowej Nauk musieli zmierzyć się z zadaniami o rożnym stopniu trudności, wykazać się bardzo dobrą wiedzą matematyczną oraz umiejętnościami rozwiązywania zadań nietypowych. W tegorocznym konkursie swoja wiedzę sprawdzało 21 uczniów z klas od drugiej do siódmej. Po zakończonym konkursie każdy z uczestników otrzymał pamiątkową zabawkę logiczną z drutu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Opracowanie: Renata Radecka Fotogaleria:

Pełna treść wiadomości na: pawlow.pl/?p=89887
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  starachowicki

  Powiat starachowicki - powiat zlokalizowany w województwie świętokrzyskim z siedzibą w Starachowicach. Urbanizacja sięga tu 58%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Starachowice, Wąchock, Brody, Mirzec, Pawłów. Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej w 1999 roku.

  Bez wątpienia naturalnym i prawdziwym bogactwem regionu są lasy. Tworzą one kompleksy m.in. Sieradowickiego Parku Krajobrazowego i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W lasach można zapolować na dzikiego zwierza. Niezapominanych wrażeń dostarczy marsz po turystycznych szlakach. Atrakcje w postaci zabytków architektury stanowi m.in. Kościół pw. Św. Małgorzaty w Chybicach, Pałac Schoenberga i Zespół kościelno – klasztorny cystersów z XII w.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 42 i 9 oraz wojewódzkie 744 i 756.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola